Wednesday, September 14, 2016

elust

Heipsti ,
EM läks mõlema hobusega väga pekki, aga ju siis nii pidi minema. Praegu on väga väga raske aeg, sest Twenty-l sõna otseses mõttes puudub ratsastus. Temaga on ainult suurel ringil traavi ja galoppi tehtnud ning hüpatud, aga mingeid hrajutusi  nagu keskmine traav, painutused , sääre eest astumine , üleminekud nii et ta alt ära ei pane, kõik see puudub. Pm hakkan ma ratsastama oma teist hobust , aaduga see töö juba tehtud ja see on väga hästi õnnestunud. Vaatab mis koljatiga saama hakkab. Vahepeal olin juba loobumis äärel, sest see on VÄGA VÄGA VÄGA RASKEE!! Mul on isegi kahju 21st sest ta ei oska mitte midagi ja ta ei saa aru mida ma tahalt nõuan, aga eks me proovime ja nüüd ma ei saa öelda et õpime koos (raveniga õppisime koos)vaid nüüd olen mina õpetaja rollis.
Ta on isegi selle 1kuuga mis ta minu käes on olnud väga hästi arenenud ja õppinud uusi asju. Siiski väga pikk töö on ees... aa ja sel hobusel võhm täiesti puudub , teen 2ringi traavi ja ta juba hingeldab nagu segane.

Niii aga me oleme ilusti ennast sisse elanud uude talli,  tundub et hobused naudivad :)
21 tegeleme hetkel ratsastusega rohkem kui hüppamisega ja aaduga on mul bonus trennid. Aadu oskab kõike ja veel suurepäraselt, temaga on lihtsalt nauding sõita. Kui tuju paha 21 trennist siis aadu parandab kõik ja toob rõõmupisarad silma. Nüüd olen alles aru saanud kui hea hobune on aadu. Lihtsalt mega ..... Teda ma ei väsi iialgi kiitmast, selle kohta saab öelda DREAM HORSE :D
Galopi küljendustele oleme hetkel rõhku pannud ja sirgetel jala vahetused iga 4 sammu tagant , küljendused tulevad järjest paremini ja jalavahetustel läheb ta natuke keema/äksi täis ja tahab mulle rohkem neid pakkuda kui ma küsin :) Armsake eks...

Peale EM käisime Säreveres võistlemas, aadu tegi seal puhta töö 110cm millega saime 7koha ja klubide karikal 105 mõlemad voorud 0kp ja saime Tondile üldvõidu :)
21ga sõitsime ühe korraliku ja kusjuures puhta 120cm ja saime oma esimese rosetti  4kohaga.
Kahjuks mul sellest videot ei ole sest mu tore telf otsustas et ta ei taha filmida :( jamaaaa värk , oleksin nii tahtnud näha.

No comments:

Post a Comment